Mšice a jim příbuzný škodlivý hmyz se na zahradách objevuje každý rok. Pokud jste také příznivci zahrádky bez chemie, vyzkoušejte přírodní postřiky. Výroba domácích postřiků je jednoduchá a hotovo je doslova za pět minut.

Levandulový postřik:

Levandule je známý rostlino – lékař. V blízkosti levandulí žádné mšice nenajdete. Proto je celkem zaručené, že postřik na mšice z levandule bude fungovat! Já jsem tento postřik vyrobila ze zbytku listů a stonků, které jsem otrhala při sklizni levandule.

Do velkého hrnce dejte co nejvíce zbytků levandule, stačí lístky, stonky nebo odkvetlé květy. Zalijte ji vroucí vodou tak, aby byla bylinka celá ponořená a nechte den odstát. Druhý den výluh sceďte a nalijte ho do rozprašovače.

Tymiánový postřik:

Tymiánový postřik se připravuje a používá stejně, jako ten levandulový. Mšice a jiný škodlivý hmyz nesnáší látky, které tyto aromatické bylinky obsahují.

Pro výrobu tymiánového postřiku použijte například stonky, které vám zbyly po sušení. Když tymián uschne, odrhnu ho ze stonků a ty potom používám na výrobu postřiku.

Česnekový postřik:

Pokud je vám líto obětovat bylinky, můžete si postřik vyrobit z česneku. Připravte si dvě palice česneku, stroužky oloupejte a rozmačkejte. Zalijte vše 1l vroucí vody a nechte zchladnout. Výluh přeceďte a naplňte ho do rozprašovače.

Bylinkové postřiky můžete použít na zeleninu, ovocné stromy, bylinky i květiny. Používejte je několikrát týdně, dokud mšice nezmizí a potom používejte postřik preventivně.

Přeji vám krásné léto a bohatou úrodu! Pokud vás zajímá, jak vypěstovat dvoumetrová rajčata, přečtěte si moji mini-příručku.

6 799

Zadejte svůj email a obratem získáte e-book zdarma, který vám dorazí emailem.

Vaše osobní údaje (jméno, e-mailová adresa) jsou u mě v bezpečí a budu (Jana Pošíková, IČ: 05942292) je na základě vašeho souhlasu zpracovávat podle zásad ochrany osobních údajů, které vycházejí z české a evropské legislativy. 

Stisknutím tlačítka vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním potřebným pro zaslání eBooku a dalších newsletterů ode mě, které se budou týkat souvisejícího tématu. 

Svůj souhlas můžete kdykoli odvolat kliknutím na tlačítko ODHLÁSIT v každém zaslaném e-mailu.

You have Successfully Subscribed!