Když jsem byla malá holka, měli jsme na zahrádce záhonek s měsíčkem lékařským. Moje mamka trpěla na rozpraskané paty a někde se dozvěděla, že měsíček léčí poraněnou kůži. Mamka si z květů měsíčku vyrobila domácí léčivou mastičku. Nakonec jsme si s tou mastí mazali vlastně všechny bolístky. Dnes tenhle jednoduchý krém vyrábím i já.

Na zahrádce se vždycky nějaký kousek volného místa najde a tak pěstuju různé bylinky a zkoumám jejich účinky. Přes jejich používání v kuchyni při vaření a léčení jsem se dostala i k výrobě domácí bylinkové kosmetiky.

Říkám si, že pokud používám krém, na kterém je napsáno, že je vyrobený z čistých a přírodních surovin, tak proč  ty čisté a přírodní suroviny nevzít a podobný krém si nevyrobit?

Zbavím se tak zbytečné chemie, jako jsou například konzervanty nebo umělé parfémy a barviva. No a taky zjistím, že jsem holka šikovná a že fakt nemusím pokaždé běžet do obchodu, když něco potřebuju. Spoustu věcí si můžeme jednoduše, rychle, levně a zdravě vyrobit doma.

Uvědomme si, s čím přichází naše pokožka každodenně do styku.

Je to například prací prášek a aviváž z oblečení, mýdlo nebo tělové mléko. A to všechno je víc či míň „oživené“ chemicky.

Dostáváme se do začarovaného kruhu. Pereme v pracích prostředcích, které nedělají dobře naší pokožce, proto kupujeme léčivé krémy na suchou kůži. Za oboje utrácíme nemalé peníze a ještě ke všemu se nám chemie ukládá v těle.

Naší vnitřní čističkou jsou játra. Játra všechny ty fuj věci přefiltrují a nepustí je dál. Pěkně si je v sobě hromadí. Játra jsou zároveň centrem našich emocí. Taková zanesená játra pak vyvolávají negativní emoce, jako je třeba vztek.

„Nejsem to já, je to jen chemie“ , zpívá se v jedné písničce.

Schválně, když to na váš přijde a vztekáte se nebo jste podráždění, z jaké části vašeho těla ta negativní energie vychází? Kde vnímáte její epicentrum? Není to náhodou na pravé straně pod žebry? Jo, je. Já to znám taky. Jsou to naše játra.

Můj příběh ze života:

Můj vztek mě přepadl ve své plné síle (teda aspoň doufám…) po operaci zubů. Pak doktor rozhodl, že je potřeba vysekat mi tři zuby moudrosti. Po hodinové operaci, 11 umrtvovacích injekcích a nitrožilních antibioticích, jsem dostala další antibiotika s sebou domů! Když mi pusa začala přicházet k sobě, musela jsem zobat léky na bolest. Asi si umíte představit, co se mi v játrech muselo dít. Ihned jsem dostala silnou alergickou reakci na léky a dostala jsem léky na alergii. Fuj…. Sama sebe jsem nepoznávala. Stal se ze mě dynamit, chodící epidemie vzteku…

Například tohle s námi může udělat chemie. Po důkladné očistné kůře jater, při které jsem používala především bylinky ze zahrádky, jsem se cítila jako vysvobozená.

S očistou jater, si moje tělo samo říkalo, abych vyzkoušela i výrobu domácí kosmetiky. Začala jsem těmi nejjednoduššími krémy a olejíčky a postupně zkoušela další. A ještě pořád zkouším, zdaleka neumím všechno.

Intuice. To je takový ten hlásek tam vzadu v hlavě, říká se mu intuice, málokdy jí věnujeme pozornost. S očistou těla se intuice zesiluje a tak je dobré, jí naslouchat.

Chemie je všude kolem nás. Té se prostě nevyhneme. Někdy nám pomáhá, jindy zachraňuje a nezřídka kdy také škodí. Je dobré začít uvažovat nad tím, co je pro nás zbytečná chemie a té se prostě zbavit.

S tím, co už umím, se s vámi ráda podělím. Věřím, že mezi vámi je někdo, kdo zrovna teď hledá nějaké informace a chtěl by vyzkoušet jednoduché postupy na výrobu domácí kosmetiky. Jestli vás to zajímá, můžete si stáhnout zdarma eBook: „Začínáme s výrobou domácí bylinkové kosmetiky v 6 jednoduchých krocích.

Spojení léčivých účinků bylinek a přírodních produktů vznikne voňavý zázrak, který stojí za to si vyrobit.

2 963

Zadejte svůj email a obratem získáte e-book zdarma, který vám dorazí emailem.

Vaše osobní údaje (jméno, e-mailová adresa) jsou u mě v bezpečí a budu (Jana Pošíková, IČ: 05942292) je na základě vašeho souhlasu zpracovávat podle zásad ochrany osobních údajů, které vycházejí z české a evropské legislativy. 

Stisknutím tlačítka vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním potřebným pro zaslání eBooku a dalších newsletterů ode mě, které se budou týkat souvisejícího tématu. 

Svůj souhlas můžete kdykoli odvolat kliknutím na tlačítko ODHLÁSIT v každém zaslaném e-mailu.

You have Successfully Subscribed!