Tenhle typicky letní moučník s romantickým nádechem si určitě zamilujete. Sama jsem se těšila až bábovku ochutnám. Bábovka je úžasně vláčná po tvarohu, krásně voní po levanduli, objevují se v ní lehce citronové tóny a chuť je prostě romanticky letní. Jen si s ní sednout na rozkvetlou louku s šálkem dobré kávy a vychutnat si krásy slunečného dne.

Levanduli já prostě miluju, považuju ji za královnu bylinek. Moc jsem se těšila, až mi záhonky zase rozkvetou a budu si užívat bzučení včel a čmeláků. Mají z ní totiž stejnou radost, jako já. Uklidňující účinky levandule si můžeme dopřávat všemi smysly a byl by hřích to aspoň nezkusit. Proto vám předávám recept, který jsem vyzkoušela a jsem do něj zamilovaná až po uši.

Recept na levandulovou bábovku

Ingredience:

150ml oleje (200g másla), 250g polotučného tvarohu, 100g cukru, 4 vejce, 150g hladké mouky, 150g polohrubé mouky, ½ prášku do pečiva, 1 vanilkový cukr, 1-2 polévkové lžíce levandulových kvítků (sušených nebo čerstvých).

Postup:

Roztopíme troubu na 170°C a připravíme si formu, kterou vymažeme a vysypeme hrubou moukou.

V jedné míse smícháme obě mouky, vanilkový cukr, prášek do pečiva a levandulové kvítky.

V druhé míse vyšleháme vajíčka s cukrem a s olejem případně máslem. Já jsem použila olej, protože máslo jsem po ruce zrovna neměla.

Do této směsi přidáme ještě tvaroh a až se všechny tekuté ingredience spojí, přidáme sypkou směs. Vše důkladně promícháme.

Nalijeme do připravené formy a pečeme 40-45 minut.

Špejlí vyzkoušíme, jestli je bábovka uprostřed upečená a pokud ano, vyndáme ji z trouby.

Tip: Bábovku jsem nechala na vzduchu vychladnout a až potom jsem ji vyklopila na prkénko.

Příště zkusím tuhle bábovku upéct i v odlehčené verzi  se sladidlem ze stévie nebo třtinovým cukrem a s bezlepkovou moukou. Mám ráda například pohankovou nebo čirokovou mouku.

Přeju vám dobrou chuť a napište mi, jak se vám povedla! Pošlete mi fotku vaší bábovky a já ji vložím do článku :D!

…Je prostě famózní, asi se neudržím a půjdu si ještě jeden kousek ukrojit…

 

3 903

Zadejte svůj email a obratem získáte e-book zdarma, který vám dorazí emailem.

Vaše osobní údaje (jméno, e-mailová adresa) jsou u mě v bezpečí a budu (Jana Pošíková, IČ: 05942292) je na základě vašeho souhlasu zpracovávat podle zásad ochrany osobních údajů, které vycházejí z české a evropské legislativy. 

Stisknutím tlačítka vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním potřebným pro zaslání eBooku a dalších newsletterů ode mě, které se budou týkat souvisejícího tématu. 

Svůj souhlas můžete kdykoli odvolat kliknutím na tlačítko ODHLÁSIT v každém zaslaném e-mailu.

You have Successfully Subscribed!