Kdo jsem?

Jsem nadšená bylinkářka, zahradnice, moderní žena, manželka a maminka dvou cácorek.

Miluju přírodu a domácí tvoření.

S vášní objevuju dary a vůně bylinek.

Ukazuju ženám, jak využít sílu bylinek při vaření, léčení, prevenci a výrobě domácí kosmetiky.

Vím jak kterou bylinku pěstovat. Znám jejich léčivé účinky a umím bylinky používat při vaření. Z vlastních i nasbíraných bylinek si připravuji sirupy, domácí limonády, bylinkové čaje a kořenicí směsi. Vyrábím domácí bylinková mýdla a domácí kosmetiku.

Věřím, že všechno, co k životu potřebujeme, už máme.

A nebo je to tak dostupné a jednoduché, že si to můžeme dovolit všichni. Věřím, že tu nejsme necháni na pospas dychtivému marketingu, za kterým stojí jen základní surovina, zabalená do třpytivého obalu s názvem “..Super, Mega, Giga, New…”

Než jsem přišla na všechny ty kouzla bylinek, tak jsem si kupovala koření, balené čaje, léčivé sirupy i přírodní mýdla v obchodech.

Mívala jsem doma sušenou mátu v nálevových sáčcích a všechny bazalky ze supermarketu mi vždycky zašly. Taky jsem si myslela, že rozmarýn a tymián je prostě “jenom koření”.

Dětem jsem kupovala sirup na posílení imunity s nevalnou chutí v lékárně.

Za nemalé peníze jsem kupovala přírodní mýdla a vůbec jsem netušila, že si je můžu vyrobit sama. O tom, že nejlepší krém na suchou dětskou pokožku vyrobím doma za pár korun, jsem nevěděla.

V zimě jsme trpěli na věčné nachlazení. Pak jsem lovila z peněženky poslední stovku, abych zase koupila něco na chřipku.

Moc mě lákaly reklamy na zaručené “superpotraviny”, bez kterých prostě nemůžu být a trápilo mě, že si je nemůžu dovolit.

Hledala jsem alternativy, protože intuice mi radila, že mám jít ke kořenům.

Začaly ke mně přicházet informace, studovala jsem knížky, hledala jsem na internetu a chodila jsem na různé kurzy.

Měla jsem pak ohromnou radost, když jsem vyrobila svůj první šípkový sirup plný vitamínů. Nebo když jsem zjistila, že nejlepší mátový čaj je z čerstvé máty.

Každý den mám radost z kvetoucí a bylinkami provoněné zahrádky. Teď už vím, že na kašel je nejlepší tymián a na dobrou náladu meduňka. A taky už vím, jak zachránit bazalky ze supermarketu!

Když jsem vyrobila své první levandulové mýdlo, skákala jsem radostí.

Najednou jsem se se cítila volná, veselá, měla jsem ohromnou radost, protože jsem poslechla svoji intuici. Zbavila jsem se zbytečné chemie v domácnosti a naučila se žít zdravěji.

A tak jsem se rozhodla své zkušenosti šířit dál. 

Rozhodla jsem se, že vás naučím pěstovat a používat bylinky čerstvé i sušené, naučím vás pěstovat jednoduše vlastní zeleninu, vyrábět domácí sirupy, mýdla, kosmetiku, domácí drogérii, dárečky, které udělají radost a dekorace, které vás pohladí na duši.

Zbavím vás pocitu: “nemůžu si to dovolit”.

Naučím vás, jak z bylinek a základních surovin vyrobíte doma a s láskou připravený poklad.

Jsem autorkou eBooku „Minizahrádka s úsměvem“

V knížce vás čeká jednoduchý a jasný návod, jak i na malém prostoru 1 x 1 m vypěstujete spoustu zeleniny a bylinek. Pro ty, kdo nemají zahrádku, ale jen balkon nebo okenní parapet mám spoustu rad a tipů také.

Minizahrádku s úsměvem objevíte tady :D.   

Právě dopisuji svůj druhý eBook na téma Domácí tvoření, rodina bez chemie, léčení bylinkami a moc se na něj těším! Věřím, že odpoví na mnohé otázky a pomůže inspirovat řadu žen ke zdravějšímu a jednoduššímu způsobu života.

Minizahrádka s úsměvem: 
Ebook plný rad a tipů,
jak využít malý prostor k pěstování zeleniny a bylinek.

Zadejte svůj email a obratem získáte e-book zdarma, který vám dorazí emailem.

Vaše osobní údaje (jméno, e-mailová adresa) jsou u mě v bezpečí a budu (Jana Pošíková, IČ: 05942292) je na základě vašeho souhlasu zpracovávat podle zásad ochrany osobních údajů, které vycházejí z české a evropské legislativy. 

Stisknutím tlačítka vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním potřebným pro zaslání eBooku a dalších newsletterů ode mě, které se budou týkat souvisejícího tématu. 

Svůj souhlas můžete kdykoli odvolat kliknutím na tlačítko ODHLÁSIT v každém zaslaném e-mailu.

You have Successfully Subscribed!